czwartek

Jak rozciągnąć (za) ciasne buty?

Wielu z nas zdarza się kupić zbyt ciasne buty. Wbrew pozorom nie ma w tym nic zaskakującego, często bowiem obuwie możemy prawidłowo ocenić po jakimś czasie jego noszenia, nie po chwilowym przymierzeniu ich w sklepie.

Stało się. Buty kosztowały niemało, a cisną. Wyrzucić? Absolutnie nie ! Wystarczy je rozciągnąć.1. Szewc.

Mało znany w dzisiejszych czasach fachowiec bez problemu rozciągnie nasze buty. Oddajmy je do zakładu szewskiego, zaznaczając które miejsce ma być rozciągnięte. Kilka dni później, uiszczając niewielką opłatę ( z reguły koszt takiej usługi nie przekracza 20 zł) będziemy mogli odebrać buty rozciągnięte, a więc pasujące na nasze nogi.

2. Prawidła

Jeśli dysponujemy znanymi w czasach PRL prawidłami do butów – użyjmy ich. Wkładamy je do butów na dzień, lub dwa, wyciągamy i gotowe. Buty są rozciągnięte.

3. Stare gazety

Znanym i niewątpliwie skutecznym sposobem rozciągania butów jest wypchanie ich starymi gazetami. Podobnie jak w przypadku prawideł – gazety po pewnym czasie wyciągamy. Buty powinny być rozciągnięte.

Dobrym pomysłem, który można zastosować przy każdym opisanym sposobie rozciągania butów jest użycie denaturatu. Miejsca, które chcemy rozciągnąć smarujemy tym płynem (przy pomocy miękkiej szmatki) Nawilżone denaturatem rozciągają się łatwiej.

Istnieją również specjalne pianki (spray) do rozciągania butów. Konkretnych nazw nie wymienię – warto zapytać w dobrym sklepie obuwniczym.


Planując zakup nowych butów, warto porównać ich ceny.  Porównywarka cen Skąpiec pozwala porównać ceny z wielu sklepów internetowych. Tanie kupowanie jest łatwe. www.skąpiec.pl